Demirdöküm Klima Servisi

Demirdöküm Klima Servisi

Demirdöküm Klima Servisi olarak hizmet veren firmamız İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan teknik servisimiz, hem Beykoz ilçesinde hem de İstanbul genelinde klima servisi hizmeti vermektedir. Demirdöküm klima servisi veren teknik ekibimiz, cihazınızdaki tüm sorunları uzman kadrosu sayesinde en kısa sürede çözecek ve hayatınızın uzun süreler boyunca kesintiye uğramasına engel olacaktır. Demirdöküm klima servisi hizmeti veren ekibimiz, bu konuda tam donanımlıdır. Demidöküm klima cihazları ile ilgili tüm eğitimlerini en üst düzeyde tamamlamış, tecrübeli ve alanında uzman kişilerden oluşan teknik servis ekibimize her an ulaşabilirsiniz. Bizzat işyerimize gelebileceğiniz gibi, telefonla ya da web sitemiz üzerinden de bizlere arıza bildiriminde bulunabilirsiniz.

Birçok cihazla benzer olarak, klimalar da hassas özellikte elektrikli cihazlardır ve oluşan arızlarının giderilmesinin yanı sıra klimanızın belli periyodlarda bakım ve onarımının da yapılması gerekir. Bakım ve onarımı ihmal edilen klimalar çok daha kolay arızalanmaktadır. Oysa belirli aralıklarla yaptıracağınız bakım ve onarım sayesinde klimanız kolay kolay arızalanmayacak ve çok daha uzun süreler klimanızı sorunsuz kullanabilme imkânı olacaktır. Demirdöküm klima ve tüm diğer klima cihazları konusunda tecrübeli teknik ekibimiz, klimanızın bakım ve onarımını en doğru şekilde yapacaktır.

Klima Keşif Hizmeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Klima keşif hizmeti, klimanın monte edileceği yerin kapasitesinin ve kaç BTU’luk klimanın gerekli olacağının belirlenmesi için yapılan ön inceleme hizmetidir. Klima takılacak yerin ölçüleri ve klima kapasitesi belirlendikten sonra sıra fiziki şartların tespitine gelir. Klimanın nereye takılacağı, su giderlerinin gideceği yerin belirlenmesi, elektrik bağlantılarının kontrol edilmesi ve elektrik için gerekli olan kablo uzantılarının ayarlanması gibi birçok detay belirlendikten sonra ihtiyacınıza en uygun klima belirlenir.

Klima keşif Hizmeti Sırasında Nelere Dikkat Edilir?

  • Öncelikle klima almayı düşünen kişinin klimadan beklentisi ve klima kullanım amacı tespit edilmelidir. Örneğin müşteri klimayı sadece yazın serinlemek için kullanabileceği gibi, kışın ısınma ihtiyacını da klimadan sağlamayı düşünebilir. Bu nokta da her iki koşulda da en verimli şekilde çalışabilecek özellikte ve kapasitede klima seçimi yapılması gerekecektir.
  • Klimanın hangi mekânda kullanılacağının tespiti de klimanın kapasitesi ve nitelikleri hakkında en doğru kararın alınmasını sağlayacaktır.
  • Mekânda ısı kaçağı var ise soğutma veya ısıtma yükü ona göre hesaplanmalıdır.

Klima Keşif Hizmeti Kaç Liradır?

Klima keşif hizmeti genelde klima satışının bir parçası ve satın alma motivasyonunu etkileyen bir faktör olarak değerlendirilir ve mevcut rekabet ortamının sağladığı bir avantaj olarak, genelde bizzat firmaların teknik ekipleri tarafından ücretsiz olarak yapılır.

Klima Taktıracağınız Mekâna Hangi Klima Daha Uygundur?

  • Eğer eviniz ya da yatak odanız için bir klima almayı düşünüyorsanız, sessiz çalışan inverter klimalar sizin için en uygun seçenek olacaktır.
  • Ofis, kuaför salonları, geniş iş mekânları gibi alanlar için gizli kanallı, kaset tipi klimalar daha verimli sonuçlar sağlar.
  • Tarihi yapılar, müzeler, özgün cephe düzenlemesi olan binalar için ise, dış ünitesi olmayan klimalar, görüntü kirliliği yaratmaması açısından en doğru seçimdir.
  • Salon türü mekânlar için ise salon tipi klimalardan herhangi biri tercih edilebilir.

Klima Çeşitleri Nelerdir?

Split Klimalar: Split klimalar en az iki üniteden oluşur. Bunlardan biri iç mekâna yerleştirilen iç ünite ve dış duvara yerleştirilen dış ünitedir. İç ünitenin sayısına göre multi ve mono split klimalar olarak ikiye ayrılır. Duvar tipi klimaların büyük bir kısmı bu özelliktedir. Bunlardan başka, salon tipi split klima, yer ve tavan tipi split klima çeşitleri de mevcuttur.

Split Klima Kullanım Alanları: Split klimalar genelde evlerde, ofislerde, kafelerde ve restoranlarda yaygın olarak kullanılan klimalardır.

Portatif Klima: Genelde daha küçük klimalar olup kolayca taşınabilen özellikte klimalardır. Her mekâna uyum sağladığı için kullanımı avantajlıdır. Montaj gerektirmez. Az enerji harcayan ama yüksek verimli çalışabilen klimalardır.

Portatif Klima Kullanım Alanları: Eviniz dâhil, taşıyabildiğiniz her alanda rahatlıkla kullanılabilen klima çeşitlerindendir.

Kanal Tipi Klima: kanal tipi klimaların iç üniteleri tavanda bırakılan boşluğa yerleştirilerek monte edilir. Dışardan klimanın sadece hava kanalları görünür.

Kanal Tipi Klimaların Kullanım Alanları: Daha çok hastane, okul, fabrika, alışveriş merkezi gibi yerlerde kullanılır.

Kaset Tipi Klimalar: İç üniteleri tavan boşluğuna yerleştirildiği için görünmez. Sadece ızgara şeklindeki panelleri görünür. Hava salınımını eşit olarak dağıtmak için ve hem ıstıma hem de soğutma amaçlı kullanılan klimalardır.

Kaset Tipi Klimaların Kullanım Alanları: Kaset tipi klimalar da yine okul, hastane, yurt, fabrika gibi yerlerde kullanılır.

Call Now ButtonHEMEN SERVİS ÇAĞIR