Demirdöküm Brülör Servisi

Demirdöküm Brülör Servisi

Demirdöküm Brülör Servisi hizmetlerimizle siz değerli müşterilerimizin karşısındayız. Günümüzde ısınma ve sıcak su kullanımı evimizin en temel ihtiyaçlarından biri olmuş durumda. Bu nedenle, sürekli ve kesintisiz bir ısı ve sıcak su temini için geliştirilmiş teknolojiler bu ihtiyacı karşılamak üzere pek çok yeni cihaz üretiyor. Ancak bütün bu teknolojik ve hassas cihazların düzenli bir şekilde çalışması ve sık sık arızalanmaması için periyodik olarak bakım ve onarımının yapılması gerekmektedir. Özellikle bu cihazların brülör olarak bilinen yakıt aracı, sistemin en temel parçalarından biri olarak öne çıkıyor.

Brülörün arızalanması durumunda sistemin çalışması mümkün olmayacaktır. Demirdöküm brülör servisi veren teknik servisimiz, gerek periyodik bakım hizmeti kapsamında gerekse de brülörle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü arıza durumunda, sorunu en kısa sürede çözecek ve sistemin tekrar aktif olmasını sağlayacaktır. Bize telefonla ulaşabildiğiniz gibi, web sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. İsterseniz iş yerimize bizzat uğrayıp, arıza hakkında bizi bilgilendirebilirsiniz. Arıza kaydınızı oluşturur oluşturmaz, teknik servis ekibimiz derhal sizinle iletişim kuracak ve arızanın giderilmesini sağlayacaktır.

Brülör Bakım Hizmeti Nedir?

Bilindiği üzere brülör, havanın yakıtla temasını sağlayıp yanma sürecini başlatan ve kontrol eden bir mekanizmadır. Bunun için yakıt önce brülöre gelir ve yeterli miktarda hava ile karıştıktan sonra yanma süreci başlar. Açığa çıkan ısı da kazandaki suyu ısıtır. Brülör arızaları en çok kış mevsiminde yaşanır çünkü ısınma ihtiyacı kışın en üst seviyeye çıkar ve bu da brülörün çok yoğun bir şekilde çalışması demektir. Brülörün arızalanması durumunda kalorifer sistemi çalışmaz. Özellikle kış aylarında bu tür arızalara tahammül edebilmek her zamankinden daha zordur. Brülörlerin, periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekir çünkü bu sayede olası arızaların önüne geçilmiş olur ve kışın ortasında sıkıntılı durumlar yaşamak durumunda kalmamış olursunuz.

Brülör bakımlarının periyodu, eğer cihaz 12 ay boyunca sürekli çalışıyorsa 6 ayda bir yapılmalıdır. Çünkü brülörün hava ve gaz miktarını ayarlayan mekanik parçalarının, zamanla derece ayarları bozulabilir. Gaz basınçlarındaki değişimler cihazın ayarlarında değişimlere sebep olabilir. Brülör bakımında ilk olarak baca gazı analizörleri ile baca gazı analizi yapılır. Sonrasında ise cihazın hava ve gaz miktarını ayarlayan servomotor değerlendirilir. Brülöre hava girişini sağlayan fan motorundaki rulmanlarda, zamanla aşınıp aşınma olmadığı kontrol edilir. Cihaz yüksek sesle çalışmaya başladıysa ve verim azaldıysa bu fan motorundaki rulmanlarda aşınma olabileceğinin işaretidir. Demirdöküm Brülör servis hizmeti veren teknik ekibimiz, cihazın türbülatörünü söküp bakımını ve ayarlamalarını en hassas şekilde yaparak gerekli kontrolleri sağlayacaktır. Aynı şekilde cihaza gaz girişi sağlayan multiblokların gaz filtresinin temizliği ve bakımı yapılır, gaz basınçları ölçümlenip gerekli ayarları yapıldıktan sonra periyodik bakım süreci tamamlanmış olur. Sonuç rapor edilerek size ve merkezimize ulaştırılır.

Brülör Montajı Nedir Nasıl Yapılır?

Isıtma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan kalorifer sistemlerinin çalışmasını sağlayan en önemli aygıtlardan biri brülördür. Brülör, biriktirilen havayı yakıtla buluşturup ateşleyen yakma mekanizmasıdır. Kalorifer sistemi için çok önemli bir mekanizma olan brülör aygıtının görevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi ve arıza vermemesi için seçilen ürünün kaliteli olmasına özen göstermek gerekmektedir. Brülörün kaliteli olması yetmez, montajının da çok dikkatli bir biçimde, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Demirdöküm brülör servisi hizmeti veren teknik servisimiz, bu konudaki süreçleri en iyi şekilde gerçekleştirip, kontrollerini yapıp, herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olduktan sonra sizi bilgilendirip, servis raporunu düzenler.

Brülör Montaj Hizmeti Almak Neden Önemlidir?

Brülörü satın aldıktan sonra, Demirdöküm brülör servisi hizmeti veren teknik bölümümüze ulaşmanızla birlikte montaj aşaması başlamış olur. Brülör bir ateşleme aygıtı olarak bazı hassas özellikler, derecelendirme ayarları içerir. Bu ayarların doğru yapılmamış olması sistemin çalışmasını olumsuz yönde etkiler. Hatta can ve mal kaybına sebep olabilecek tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Brülörün kalitesiz olması ya da montaj hataları, sistemin verimli çalışmasını da etkiler. Cihazda yüksek ses, verimsiz çalışma gibi sorunlar ortaya çıkar. Bütün bu sıkıntılara sebebiyet vermemek için teknik servisimizi aramanız yeterli olacaktır.

Brülör montajını yapacak olan Demirdöküm brülör servisi ekiplerimiz, öncelikle kazanınızın tüm ölçümlerini dikkatli bir şekilde yapacak, elektrik ve sigorta kontrollerini eksiksiz olarak yerine getirecek ve brülör montajını en iyi şekilde  tamamlayacaktır.

 

Call Now ButtonHEMEN SERVİS ÇAĞIR